Останнє у блогах

Більше

Архів


Борисові Бахтєєву

Олександр Михельсон, 07.11.2010 04:56

Пане Борисе, ми з вами знайомі досить давно. Напевне, це – головна причина, з якої я вирішив відповісти на вашу відповідь на мій коментар на ваш блог.

 

Тобто коментарі там були не тільки мої, й не лише на мої коментарі ви відповідали. Але я вже скажу за себе. А інші теж мають дар клавіатури.

 

 

Отже, зауважень у мене всього три. Перше – просте: моє прізвище не «Міхельсон». Моє прізвище – «Михельсон». Не те щоб я мав з цього приводу велику образу, але просто через «і» воно звучить якось недолуго. Як «пі-і-іво» - ну, ви знаєте цей анекдот. Та й, зрештою, проти паспорта не попреш.

 

Зауваження друге спирається на такі ваші слова:

 

«Річ зовсім не в тім, ЗА КОГО проголосувала третина політично активного населення Галичини. Річ у тім, ЗА ЩО вона проголосувала. За яку систему цінностей».

 

Пане Борисе, я вам таки скажу, що ви ну надто добре думаєте про власний народ. Яка, в біса, «система цінностей»?!

 

На відміну від цінностей суспільства, політичні цінності – це не те, що ми додумуєм самотужки за недолугих піарників. Політичні цінності мають бути подані виборцеві, як ресторанне меню. Тоді він порівнює їх із цінностями власними, й робить вибір. На те він і зветься виборцем.

 

Ви кажете про «цінності» якоїсь там 5-відсоткової «Свободи». Але невже ви скажете, що навіть  виборці лідерів перегонів – Партії регіонів та БЮТ – мали можливість голосувати за цінності? Ага.

 

Одні – за цінності у вигляді шапок, які з чужої голови знімають гопники, котрі потім стають великими людьми. Висновок – знімати чужі шапки цінно, це веде до валгалли.

 

Другі – за цінності у вигляді шапок, які знімають з власних голів самі посполиті, коли вулицею мчить Снігова Королева. Висновок – «ламати шапку» цінно, це веде до сансари.

 

За такі цінності свідомо не проголосуєш. За таикх цінностей лише напівсвідомо зазначиш: обидві «системи цінностей» мають багато спільного, чим і завдячують постійному перетіканню голосів…

 

Зауваження ж третє дещо складніше. Суть його в тому, що я не вірю, нібито Всеукраїнське обєднання «Свобода», очолюване Олегом Тягнибоком, може комусь загрожувати. Крім, звичайно, тих людей, котрі щиро поділяють пропаговані «Свободою» ідеали. Ну, але хто їм лікар, та й кого вони цікавлять, урешті-решт.

 

Гадаю, для вас, пане Борисе, ця теза не потребує особливих пояснень. Тим паче, що ви сам її сформулювали чи не в останньому абзаці свого допису. От тільки дуже побіжно. Тож дозвольте розвинути тезу для читачів.

 

Отже, я не вірю в більш-менш серйозний успіх «Свободи» з таких причин: етнічний націоналізм в Україні недієздатний, але – це важлива ремарка – недієздатний не тому, що викидає зі справи розбудови нації щирих патріотів на кшталт Бахтєєва чи Михельсона.  

 

 

Справи значно гірші: етнічний націоналізм недієздатний тому, що автоматично включає в цю справу відвертих ненависників усього українського, від Лєвчєнків і Бондарєнок до Бузинів і Лукашів*.

 

Ці хлопці й дівчата всі поголівно щирі українці – хоч ДНК аналізуй. І водночас, саме вони збудували ту Україну, яку ми маємо (чи яка має нас – тут філософія, як відомо, має різні думки).

 

Кумедні теорії «Свободи» про якісь там нібито переваги «українського гену» над усіма іншими генами дійсно слід розглядати як шкідництво. Але винятково у тому сенсі, що спертя українського націоналізму на етнічних українців призведе до кінця цього націоналізму так само надійно, як підбір кадрів Юлією Тимошенко призвів до спостережуваного нами просто зараз кінця БЮТ.

 

В цьому напрямку пан Тягнибок і Ко, безумовно, виконують суперважливу роль.

 

Втім, обговорюючи цю роль (цілком можливо, й не варту аж такого прискіпливого обговорення), не можна оминути й інший факт: як ви, Борисе, так і я, і багато інших, потрапляємо в пастку, заготовану саме на нас. А саме – замість обговорення окремо взятої «Свободи», ми починаємо обговорювати так званий «український націоналізм», який нібито уособлює згадана «Свобода», і яким бонзи новонародженої (і, боюсь, метртвонародженої) «партії влади» вже лякають Європу, не кажучи про виборців з Криму чи добре знайомого вам, пане Борисе, Донбасу.

 

Натомість доцільно було би поставити інше питання: якщо всі ми, включаючи Партію регіонів, є переконаними антифашистами, то як ми можемо терпіти у владі Комуністичну партію України, котра давно зрадила ліві ідеали, перетворившись на типово націоналістичну партію, яка до того ж офіційно пропагує ліквідацію нашої держави?

 

Інакше кажучи, чому, заперечуючи проти агресивного українського націоналізму в Україні, ми повинні терпіти в тій-таки Україні ще більш агресивний іноземний націоналізм?

 

По-моєму, питання про «Свободу» повинно ставитись в одному меню з питанням про КПУ. Та й, коли на те пішло, з питанням про деяких відвертих наці з партквитком ПР.

 

Сама «партія влади» цього питання, звісно ж, не поставить. Тож уся надія, пане Борисе, на нас із вами. А ми натомість обговорюємо, прости Господи, якогось там Олега Тягнибока. Чого тільки й прагнуть нацисти з триколорного боку барикад.

 

P.S. Автор цілком свідомий того, що низка приятелів скаже: «Ти добре гендлюєш прізвищем, але ж ти ж бо і не єврей, і не татарин, тобі добре казати…» Що ж: чорносотенці, котрі зараз при владі в Україні, теж дуже погані – але навіть на знак протесту проти них я обрізання робити не збираюсь. І тим більше – вчити іврит. Що, як твердять обізнані люди, набагато дошкульніше за якесь там обрізання :)

--------------------------------

*Усі збіги наведених прізвищ з реально існуючими вважайте випадковими.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Публіцист.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS