Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

Архів


Прощавай канал чесних новин?

Павло Булгак, 20.10.2010 03:56

Те, що варто було очікувати, нажаль, сталося - 5-канал тишком-нишком перетворюється на канал новин ні про що із вкрапленнями дуже вигідних нинішній владі повідомлень та сюжетів.

Очевидним це стало, починаючи з цього понеділка, коли з ефіру тихенько зникла улюблена мільйонами думаючих глядачів України інформаційно-аналітична програма «Новий час», яка виходила у вечірньому праймтаймі по буднях.

Те що з’явилося на заміну викликало у мене, як відданого глядача 5-го - культурний шок.

По-перше так ніби їх ніколи і не було зникли звичні ведучі «Нового часу». По-друге ті, що з’явилися, абсолютно незнайомі нікому і непрофесійні, та ще й ведуть програму двома мовами. Вона – російською. Він – українською. Офіційна двомовність в Україні, яку закріплює одіозний законопроект «Про мови» – тепер торжествує на 5-му. З чого б це?

Йдемо далі: хакери зламали телесуфлер, Путін показався на люди з дружиною, російський журналіст, з газети контрольованої «Газпромом» хвалить те, як у Києві добре годують в ресторанах, Фірташу поставили пам’ятник. Такими були головні суспільно-важливі новини з життя України у прайм-таймі нової програми на 5-му в цей вівторок!

Жодного критичного матеріалу про владу, хоча в цей день інформприводів які б ще нещодавно не оминув би 5-канал – вистачало. Це і виділення Дусею родинам віпчиновників права на знижку в аеропортах, і видання собівартістю в 300-400 грн. за книгу, творів Литвина і Толстоухова, і сумнівний тендер на будівництво в сільській школі супер-туалету за 1 млн. грн.

Зате показали один вигідний владі сюжет, де Ківалов каже, що Венеціанська комісія виявляється позитивно оцінила рішення КС про скасування політреформи. А коментар Ставнійчук нібито для балансу обрізали так, що з її слів нічого не зрозуміло.

Ну і повністю ведучий ретранслював заяву МВС про затримання Данилишина, при цьому обов’язково і з наголосом, старанно процитувавши усі збитки і злочини, які той нібито вчинив. При цьому цитувалося це так ніби людину за це вже осудили і є вирок суду, як доконаний факт. А ще сказали, щось незрозуміле про те, що опозиція у ВР невдоволена чимось. А головне весь цей час поки йшов сюжет, крупним планом показували Олега Ляшка. Який то і в опозиції уже не є, бо його ще в понеділок виключили з фракції БЮТ.

Десь на якомусь «провідному каналі країни» я вже бачив подібні прийомчики…

Потім до студії запросили  Марічку Бурмаку і колишнього українського футболіста. І ведучі та гості весь праймтайм обговорювали в стилістиці посиденьок на кухні і на «ти» про те, як радіти життю в Україні сьогодні і очевидно не зважати на інфляцію, зростанні цін, фальсифікацію місцевих виборів, а краще взагалі не цікавитися тією політикою і люмпенізуватися, люмпенізуватися…

Одним словом, такі новини, дуже сподобаються на вулиці Банковій та Грушевського. Всім тим хто там працює і спить та бачить перетворення 5-го каналу з критично налаштованого до влади - на розважальний. Як це вже сталося колись з НТВ в сусідній Росії. Шкода, чи не останній до цього часу канал чесних новин в Україні, зникає на наших очах. Хотілось би помилятися, але зміст нових новин на 5-му говорить сам за себе.<-->


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Політичний аналітик, член ревізійної комісії Київської незалежної медіа-профспілки.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS