Останнє у блогах

Більше

Архів


Три причини голосувати за інопланетний розум

Каша Сальцова, 20.02.2009 17:49

Якби прямо завтра оголосили президентські вибори, моя рука б не здригнулась – я би поставила впевнену галочку навпроти кандидатури зеленого інопланетного створення, яке в телевізорі почухують і запитують “це все, пане Президенте?” Цей ролик - випадкова, але хороша метафора – якщо президента не чути, треба простягнути руку і як слід його почухати. А то так і не дізнаєшся що там з тарифами на життя в цій країні, і від кого вони залежать.

Взагалі між ліпкою снігових баб та профільною діяльністю, мені останнім часом спадає на думку, що українцями мають керувати не реальні люди, а якійсь Космічний Розум. (Так, я усвідомлюю, що для киян це вже реальність, але тут з Космосом є хоча б прямий телефонній зв’язок - 051).

Тому що, по-перше, тут величезний кредит довіри до всього малозрозумілого й підозрілого, але нахабного та публічного. Цим підтверджується і засилля гадалок на ТБ, і результати останніх виборів, і популярність в Україні незрозумілих марок та продуктів, невідомих у всьому іншому світі.

По-друге – українці - мирна нація, фактично діти  чорнобривців, а коли влада не має реального обличчя, а є Силою, вона взагалі сприймається як тривалий форс-мажор, з яким нема сенсу боротися. Космічній Розум в якості керуючої системи тут підходить дуже добре - нема ні профспілкової системи, ні потужних громадських рухів, ніхто крім адептів Посольства Божого навіть пікет пристойний не організує. А ще терпіти і жалітись в українців виходить неймовірно виразно. Набагато краще, ніж братись за вили. Фактично це і є національною ідеєю – розпачливе ревіння щодо неповних ясел, і її навіть відображає цілий сегмент програм на телебаченні.  В одних - люди жаліються і звинувачують, а в інших - показують, як люди терплять. (При бажанні, можна навіть взяти телевізійну програму і спробувати класифікувати цей феномен – від “Свободи” до “Моєї правди”, від “Українського виміру” до “Критичної точки” і “Табу”)

По-третє, Космічній Розум – це «прикольно». Українці люблять коли «прикольно». Бо набагато легше жартувати про  “руки що не крали”, бджіл та спортивний костюм у філармонії, ніж напружитись і спробувати зрозуміти, що відбувається за всім цим політтехнологічним балаганом.

Тому, якщо ви є українським політиком, не будьте дурним – піарте в ЗМІ позашлюбних дітей, коханок та нове взуття. Громадськість набагато більше буде цікавитись вашою міфічною ринопластикою, ніж вашими договорами на купівлю землі за їхній кошт. ( простий приклад - коли шведській політик купує дорогу нову машину - це скандал, коли український – всі питають скільки вона витискає і запрошують на  автомобільні програми, бо ще не відчувають в цьому факті когнітивного дисонансу).

Небажання українців розбиратись в ситуації – це золотий ключик в кишені влади. И якщо Майкл Мур в “Фаренгейті” каже, що американцями можна маніпулювати за допомогою страху, а решту зробить їх  невігластво, то щоб маніпулювати громадянами цієї країни достатньо просто вислухати, як вони жаліються, самому поскаржитись на міфічних Сауронів з Парламенту та показати нові ігри у мобільному телефоні.

 

 

 

 


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Вокалістка групи «Крихітка».


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS