Останнє у блогах

Більше

Архів


Свобода слова за шкалою Ріхтера

Антон Альошин, 04.05.2010 18:51

Третього травня увесь медійний світ відзначав День вільної преси. Принаймні, збирався, якщо судити з деяких публікацій в мережі. Більшість наших медійників, скоріш за все, провела цей день десь за містом у тісному колі родичів, друзів та смаженого м’яса. І це дуже правильно, бо такі весняні дні на свіжому повітрі набагато корисніші з будь-якої точки зору.

Я би і сам міг не звернути особливої уваги на цей день, аби напередодні не помітив кілька сумних новин. В них йшлося про те, що наші журналісти, навіть попри своє професійне свято, все активніше стають жертвами непоодиноких борців з вільним словом.

В останні квітневі дні майже одночасно, але в різних частинах України, п’ятеро журналістів постраждали від своєї професійної діяльності. Ситуація в Кривому Розі більш-менш зрозуміла (але ажніяк не припустима!), де керівництву Південного гірничо-збагачувального комбінату, видимо, є що приховувати від журналістських камер. Мене більше вразив напад на донецького журналіста та правозахисника Вадима Черкаса, якого серед білого дня в центрі міста намагалися забити залізними прутами. Ось цитата з розповсюджуваного повідомлення: «Бандити встигли завдати 6 ударів в район голови і правої руки. Удари цілеспрямовано направлялися в голову і тільки завдяки тому, що Вадим Черкас зміг ухилитися від прута, а також завдяки сусідам, донецький правозахисник залишився живий. Згідно з висновком лікарів-неврологів лікарні Калініна, Вадим отримав струс головного мозку, 12-сантиметрове розсічення голови, у зв’язку з чим були накладені шви».

Цікавим  є той факт, що близько 15:00 того ж трагічного дня невідомий подзвонив Вадиму Черкасу на мобільний телефон, поцікавився його самопочуттям і сказав, що це було лише перше попередження. Активному журналісту та батькові п’ятьох дітей від таких слів легше не стало. На жаль, інші подробиці цього випадку з’ясувати не вдалося. Та й реальні мотиви «попередження» теж. Версій може бути безліч, бо Вадим відомий також своїми не завжди коректними перепалками з місцевою владою.

Напередодні цьогорічного Дня преси міжнародна організація Freedom House оприлюднила власний рейтинг свободи слова в різних країнах. Експерти зазначили, що Україна має рівень «відносної свободи слова», хоча з приходом нового Президента існують реальні ризики зниження цього показника. Отже, свобода преси, безумовно, заохочується всіма та всюди. Проте, якою ціною вона досягається?.. Швидкого тобі одужання, Вадиме.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Незалежний журналіст, перекладач. Мешкає в Донецьку


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS