Останнє у блогах

Більше

Архів


Обираймо українську. Версію

Сергій Мамаєв, 17.03.2010 19:50

Вважається, що україномовний ресурс не може бути популярним. В УА-неті. В Україні. В принципі.

По друкованим ЗМІ є хоча б статистика, хоча й дуже невтішна. Мову на телебаченні і радіо поки що контролює Нацрада, а кількість української врегульовано законодавчо. (До речі, повертаючись вночі додому машиною з подивом зрозумів, що всі пісні, які лунають в ефірі, україномовні. І до мене дійшло - "відкручують" норму для Нацради!) А УАнет - додатковий аргумент для русифікаторів: "Ось, подивіться! Українською не читають. Не можна стати популярним! Для економії закриємо українську версію, все одно туди ніхто не ходить!"

На більшості ресурсів, як інформаційних, так і бізнес, тематичних та, навіть, просто - рейтингів, українська версія - не головна. І оновлюється за остаточним принципом. Якщо взагалі - є. Пригадую, кілька років тому Бігмір придбав право на розміщення реклами в клієнті ICQ. Відкрутили мільйони банерів: скачай українську аську. Я завантажив. І яким було моє здивування, коли виявилося, що українська аська розмовляла виключно російською!

Зламати тенденцію на русифікацію можемо тільки ми. Читачі. Юзери.

Давайте читати українські версії сайтів. Статистика має бути красномовною. Використовувати українські версії програм. Таким чином підтримуючи тих, хто, часто, безкоштовно, на голому ентузіазмі їх для нас робить.

"Команди" до влади приходять і уходять. А нам і нашим дітям тут жити. Я маю надію, що в Україні. А не "на Украине".


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Керівник редакції інформаційно-аналітичних програм телеканалу TV5 (Запоріжжя)


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS