Останнє у блогах

Більше

Архів


Блоги - задоволення для тих, кому за 30

Антон Альошин, 02.03.2010 15:32

Зростаюче покоління американців не цікавиться класичними блогами, з’ясували дослідники з американської компанії Pew Internet & American Life Projects.

З 2005 року кількість користувачів, які ведуть блог, коливається близько 10 відсотків. Інтерес блоги викликають лише у представників старшого віку. Частка блогерів у віці від 18 до 29 знизилася з 24 до 15 відсотків.

Вікова група 12-17-літніх переключилася переважно на соціальні мережі та ігрові й відеопортали. Тільки кожен другий коментує блоги своїх друзів, хоча чотири роки тому таких було майже 75%. Всього в Америці налічується понад 30 мільйонів блогів. "Це вражаючий розвиток, з нуля до 30 млн за десять років", - вважає засновник Technorati Девід Сітрі (David Sifry).

Спільнота блогерів старіє. У 2007 році семи відсоткам американців, які вели блоги, було більше 30 років. У минулому році таких стало одинадцять відсотків.

"Блогерство - це активна форма самореалізації, що вимагає часу і зусиль", - цитує Spiegel Online професора Есцтер Харгітта (Eszter Hargittai), яка викладає теорію комунікацій у Північно-західному університеті США. Разом з іншими експертами вона поділяє точку зору, що молодь менше готова ділитися своїми думками з рештою світу.

«П’ять років тому блогерство було своєрідним клубом. Виникало дивне відчуття завдяки можливості обговорити з людьми цікаві теми », - говорить Сітрі.

Соціальні мережі Facebook і Myspace є найбільш затребуваними продуктами в інтернеті у 12-17-літніх. За даними дослідження, 73 відсотки цієї вікової групи користуються Facebook. Чотири роки тому таких було 55 відсотків. Як основна причина відходу від блогів у бік соціальних мереж дослідники називають більш короткі тексти. У сервісах на Facebook можна швидко щось написати за допомогою смартфона.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Незалежний журналіст, перекладач. Мешкає в Донецьку


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS