Останнє у блогах

Більше

Архів


Родная речь

Олександр Михельсон, 21.02.2010 23:55

Сьогодні, в День рідної мови, мені закинули, що я не розмовляю рідною мовою. Справа в тому, що моя рідна мова – російська. І – от холєра – чомусь на території України я нею зазвичай не розмовляю.

І от скажіть-но мені, що я мав відповісти?

Річ у тому, що в принципі ми з цим паном – приятелі. На відміну від деяких інших моїх знайомих, що могли би поставити мені таке ж питання, ми з ним спілкуємось регулярно, і цілком приязно, і вітаємось за руку, і взагалі.

-  Ти що? – спитався я. – Хочеш вказувати іншому, якою мовою йому розмовляти?

Він знітився і повторив: та ні, ясен пень – але чому ти все ж таки не розмовляєш СВОЄЮ рідною мовою?

Тепер я думаю, що міг би відповісти багато що.

Наприклад, що я нею, своєю рідною мовою, таки розмовляю (і то краще, ніж українською, на жаль: тобто жаль не в тому, що я добре знаю російську – а в тому, що все ще не знаю як слід української).

Або я міг би чесно сказати, що української крові в мені значно більше, ніж усіх інших «кровей» (до речі, чому в українській немає множини слова «кров»?). І що це – генетичне.

Або я міг би повідомити, що хоча рідну мову ти вибирати не можеш ні в якому разі, але, принаймні, можеш вибирати Батьківщину. Що б там не твердив відомий український поет, це таки можливо – і я, одразу після розпаду СРСР, мав такий вибір. Причому міг вибирати навіть більше ніж із двох батьківщин. І вибрав, і в своєму виборі не розчарований навіть зараз, коли значно подорослішав.

Але всього цього я казати не став. Натомість я запропонував собі зловжити правами та можливостями блогера ТК. А моєму приятелеві запропонував  – перечитати ось це:

Рідна мова інтернешнл

Сподіваюсь, вказавши назву, я вчинив чесно, і ТК не вкаже мені на якесь серйозне порушення блогерських правил. Зрештою, сьогодні ж свято.  


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Публіцист.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS