Останнє у блогах

Більше

Архів


Освіта для медіаменеджерів: відпочинок чи праця?

Олеся Кравчук, 01.02.2010 07:58

Якось знайома студентка факультету журналістики Львівського університету поділилася своїми спостереженнями. Коли студентів на старших курсах розподіляють за напрямками навчання, бути менеджерами зазвичай хочуть ті, хто не зовсім бажає... вчитися. Мовляв, навчати медіаменеджерів в Україні не особливо поспішають, адже не знають як саме і тому студенти можуть розслабитись трішки більше, ніж їхні колеги, які, скажімо, вчаться як користуватися друкованим словом. Не знаю наскільки це правда. Я ніколи не навчалася журналістиці в жодному з українських вузів. Втім, це не заважало мені працювати репортером, а потім і редактором. Але ось уже більше як півроку я студіюю ази медіаменеджменту в одному з університетів США.

«Халявити», здобуваючи освіту медіаменеджера у США, не виходить. Не виходить це і коли навчаєшся за іншими спеціальностями. Система не дозволяє. Тому вищу освіту в США мають ті, хто справді її отримав власними знаннями.

Щодо медіа, то у Штатах це річ множинна. Це не лише газети, журнали, радіо та телебачення, а й відео-ігри, Інтернет, художні та документальні фільми. Тому після здобуття диплому із записом «Медіаменеджер» працювати, в принципі, можна у будь-якій з цих сфер. Втім, майбутня кар’єра залежатиме від курсів, які студент прослуховує. Адже він їх і обирає самостійно. Хочеш керувати друкованим виданням - для тебе курси з журналістики та загальні уроки з менеджменту. Хочеш знімати документальні фільми - будь ласка, вибір предметів також досить широкий. Гарно фотографуєш? І тут щось знайдеться. Та загальна тенденція така, що студенти хочуть вивчати що таке цифрові та нові ЗМІ, адже потихеньку Америка відмовляється від друкованих версій газет і журналів та переходить на нові платформи.

Американські ЗМІ, як і українські, переживають зараз далеко не найкращі часи. Тому студенти, які вчаться за медійними спеціальностями, часто говорять, що вже зовсім не впевнені про правильність свого вибору. Але для кожного з них вивчення медіаменеджменту - це крок вперед у їхній професійній кар’єрі і зовсім не відпочинок від навчання, що, на жаль, існує в українських вузах.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Незалежний журналіст, магістр наук з професійних медіа та медіа менеджменту (США)


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS