Останнє у блогах

Більше

Архів


Юлія Тимошенко як месія з кулеметом

Олександр Михельсон, 21.12.2009 10:41

Юлія наша світ Володимирівна – це, безумовно, щось. Останній її ефір у Савіка Шустера описаний Отаром Довженком, і в його описанні є все, що було в ефірі – але немає й не може бути того дивовижно-потойбічного відчуття, що виникало при перегляді самого ефіру. Такої собі суміші естетичного жаху, інтелектуального шоку й підсвідомо-дитячого бажання вщипнути себе як слід, можна обценьками – аби лише прокинутись і зрозуміти, що вся ця фантасмагорія тобі лише сниться.

 

Коротше, Юлія Володимирівна, як то кажуть, отожгла. Еге ж, саме так.

 

І ось що найсумніше: чудово розуміючи, що відбувається й до чого йдеться, ми, на жаль, ніяк не можемо знати одного цікавого моменту: наскільки пані Тимошенко внутрішньо адекватна власним заявам.

 

Я поясню. Коли людина на питання про наявність у неї економічної програми відповідає, що януковичі не повинні красти межигір’я, на закиди в цензурі верзе нісенітниці про прес-конференції уряду (котрих давно нема), а присутнім у студії експертам просто відверто хамить – це може пояснюватись двома речами. Це може бути продумана тактика, і це може бути щира віра у власну правоту. Тобто зазвичай одне іншого і не виключає, але все ж таки важливо, чого більше – розрахунку чи віри.

 

Це важливо тому, що у випадку з розрахунком ми матимемо в особі Юлії Володимирівни такого собі Путіна. (Я не хочу сказати, що це добре, я просто це кажу). А от у випадку з вірою йтиметься, очевидно, про таке собі вдосконалене видання Віктора Ющенка. Людина-ідеаліст, людина, «страшенно далека від народу» - але при тому з енерджайзером всередині. І з кулеметом в руках. Ви гадаєте, це буде пришпильно? Гадайте-гадайте. Поки є чим.

 

Особисто я, до речі, все-таки сподіваюсь на менше зло. Поясню, чому. Був у програмі один цікавий момент: гнівно тавруючи олігархів, Юлія Тимошенко згадала, що «днями», мовляв, у Китаї «розстріляли одного бізнесмена» тільки за те, що «він надурив людей». Показово, між іншим, що про таку пересічну подію в Китаї глава уряду знає, а про скандал у Києві, коли невідомі витурили з українського готелю російського опозиціонера Михайла Касьянова – ні. Тобто це вона сказала, що ні. Але ми про інше.

 

 Тимошенко, говорячи про передовий досвід китайських товаришів, подробиць не згадувала, але месидж був зрозумілий. Між тим, прем’єр припустилася однієї дрібнесенької помилки. У Ін ні в якому разі не «надурив людей». 28-річна У Ін, що створила три роки тому фінансову піраміду і розтринькала близько 56 млн. американських доларів, людей НАДУРИЛА – оскільки є жінкою.

 

Проте Юлія Тимошенко двічі чи тричі сказала «бізнесмен» і «він». І це неймовірно тішить, панове – бо неадекватні люди таких «помилок» не роблять.

 

Все було продумано. Не могла ж ВОНА в такому контексті сказати «вона»!

 

Відтак усе гаразд, панове – український Путін уже на підході. Якщо не Лукашенко. Кажуть, до речі, що широкі маси маленьких українців цих двох дуже шанують – тож возрадуймось…


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Публіцист.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS