Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

Архів


Кузьо не стане „проФФесором"

Юрій Луканов , 07.12.2009 08:56

Прочитав в блозі на „Українській правді" зубодробильну критику на адресу відомого політичного аналітика Тараса Кузя і мені стало прикро. Не тому, що Тарас мій давній приятель. Це на його запрошення я свого часу вперше у своєму житті виїхав за кордон, до Лондона, де читав лекції для діаспори про тогочасну ситуацію в Україні і СРСР. Саме там я зустрів (так сталося) ГКЧП і ми з Тарасом писали листи до англійських газет з роз’ясненням ситуації в СРСР. Сьогодні я з ним не маю жодних спільних справ і востаннє зустрічався 26 грудня 2004 року на передачі Ганни Безулик, яка тоді ще виходила на каналі „1+1". Отож, жодної особистої зацікавленості захищати Тараса у мене немає.

Критика в блозі зводилася до того, що Тарас Кузьо, який називає себе професором, насправді ніякий не професор. При цьому у самого об’єкта критики про це нічого не запитали і його точку зору не дізналися. Я не стану розбиратися з деталями справи „професор - не професор?", бо упевнений, що Тарасові нема потреби прибріхувати відносно свого статусу. Відповідно, якби до нього звернулися, то він розвіяв би всі сумніви. Але цього зроблено не було.

А чому я такий впевнений, що Тарас не поповнить полк „проффесорів"? Та тому, що, на відміну від його сьогоднішніх критиків, читав не лише його роботи, які виставлені нині на блогах, але й, наприклад, книжку „Національна безпека України". В ній він описав нашу сьогоднішню ситуацію з усіма викликами і небезпеками. В цьому нічого не було б дивного, якби не одна виразна деталь: цю книжку було видано 1994 року(!). Себто п’ятнадцять років тому він спрогнозував те, що ми маємо сьогодні. Я намагався знайти це видання у своїх книжкових шафах, щоб процитувати тут хоч би щось, аби не виглядати голослівним. І не знайшов. Як завжди, коли дуже треба якусь книжку, то вона „заховалася". А коли гостра потреба минає, то вона „виходить" зі схованки. Я перечитував це видання із рік тому і весь обзаздрився білою заздрістю. Наче сьогодні людина писала.

Думаю, що Тарасові Кузю навіть в голову не прийшло б цікавитися дипломами своїх критиків, вишукувати якісь неточності у їхніх біографіях. Знаєте чому? Бо рівні надто різні. Тарас, хоча і прихильно ставиться сьогодні до одного з політиків, але свою позицію завжди обґрунтовує, наводить серйозні аргументи, з якими можна погоджувати чи ні, але їх важко не поважати. Бо він мислить категоріями ціннісними, а не суб’єктивними. Його ж опоненти мислять на рівні „свій - чужий". Якщо хоч і пришелепуватий, але свій - значит „хороший человек". А якщо хтось дотримується інших поглядів і не працює на їхнього політичного кумира, то значить сволота. Але ж цю „сволоту" треба „переаргументувати", а інтелектуального рівня, тим часом, бракує. Отож, і починають цікавитися професор чи не професор. Все вони мріють, щоб кількість проФФесорів у нас зростала, тоді отой найперший і найзнаменитіший проФФесор буде виглядати не так кумедно.

І останнє. Мені теж не до душі, що Тарас прихильний до одного з політиків. Але я усвідомлюю, що він має право на вибір. Це його воля. І я її поважаю.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, який грає вар`ята, за сумісництвом голова Незалежної медіа-профспілки України, http://yuriylukanov.ucoz.ua/


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS