Останнє у блогах

Більше

Архів


Подарунок від Рассела Лайна...

Наталя Красненкова, 19.11.2009 13:43

Подарунок від Рассела Лайна...

Десять років тому я закінчила школу новин «Інтерньюз - Україна» і це були два найяскравіших осінніх місяця в моєму житті. Тоді на нашому курсі підібралася дуже весела компанія (хоча, впевнена, ця фраза є сталою для кожного, хто закінчив школу новин Інтерньюзу), але була там одна симпатична дівчина з Чернівців - Таня Ліс. (тепер знана в Чернівцях ведуча та журналіст). Вона була така безпосередня та щира, мала на зріст із сиплим голосом, і така кумедна, що усі з неї реготали... ще у неї була своєрідна чернівецька мова («у київському зоопарку ПОВИЗДИХУВАЛИ верблюди»), натомість в мене мови майже не було і це теж було предметом для жартів. («залізні ИграшкИ») (втаємничені зрозуміють).

На початку навчання нам представили нашого викладача з Великої Британії - Рассела Лайна. Він був таким дотепним та кмітливим маленьким гномом, ми усі були від нього в захваті. Я ніколи не бачила як він їсть (лише п’є пиво) і верзе дурниць. Він постійно жартував (можливо саме він задавав жартівливий тон навчанню) та наполегливо перегортав із ніг на голову, чи навпаки, технологію виробництва сюжетів «під картинку». Для мене Рассел говорив мовою Тараса Кузьмова, бо він часто перекладав нам його жарти в неофіційній частині навчанні, а відтак говорив британець витонченим львівським діялектом із вживанням смачного мату. Це теж справляло неабияке враження.

Напочатку навчання нам роздали засоби виробництва - ручки із логотипом ВВС та секундоміри, аби хронометрувати свої новини. Секундоміри були в таких звичайних картонних коробочках, які усі одразу ж викинули. Окрім Тані Ліс J Вона її зберегла та підписала «Подарунок від англійця Рассела Лайна». Ми кепкували над нею...ха ха, «подарунок від англійця»!

І лише сьогодні, коли я дізналася, що Рассел помер у неділю, я подумала, що він таки зробив нам великий подарунок - подарував нам великий шмат свого життя. Кому більше перепало, кому менше, цікаво, а чи в когось іще збереглася ота коробочка?...

P.S. Збираємося у вівторок, 24.11 у «Сундуку» на Михайлівській, починаючи із 19.00. Приходьте усі, хто знав Рассела. Беріть свої спогади й фото.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Керівник департаменту медіа- й інформаційних технологій Комунікаційної групи ПРТ, керівник проектів


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS